Дузпа донесе сладъх успех на Римските орли

Лацио срази Венеция и отново мечтае за Топ 4 в Калчото

11:22 - 15 Март 2022
1123

Точно изпълнена дузпа от Чиро Имобиле донесе победата на Лацио с 1:0 над Венеция в двубой от 29-ия кръг на Серия А.

След победата тимът на Маурицио Сари е шести във временното класиране с 49 точки, а Венеция е в зоната на изпадащите - на 18-о място с 22 точки.

Първата възможност за Лацио бе в 15-ата минута, когато Сергей Милинкович-Савич стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб. В 39-ата минута Матиа Закани падна в наказателното поле, но съдията даде мигновенно знак играта да продължи.

Втората част започна с гол за Лацио дело на Чири Имобиле, но попадението на италианеца не бе зачетено след намесата на ВАР заради засада.

В 56-ата минута видео асистент реферът трябваше отново да влиза в употреба, като този път ситуацията бе дали има дузпа за домакините. В крайна сметка последва наказателен удар за "орлите", а с изпълнението му се зае Чиро Имобиле, който бе точен от бялата точка.