Дузпа на Меси измъкна Аржентина в класиката с Уругвай

Футболистът на Барселона вкара в добавеното време за равенството 2:2 в Тел Авив

09:29 - 19 Ноември 2019
1787

Дузпа, реализирана от Лионел Меси в 92-та минута спаси Аржентина от загуба в класиката срещу Уругвай. Контролата, играна на стадион "Блумфийлд" в Тел Авив, завърши 2:2.

Звездите на Барселона - Луис Суарес и Лионел Меси, бяха героите на вечерта, след като и двамата записаха по гол и асистенция.

Единсон Кавани и Серхио Агуеро също се разписаха, реализирайки съответно за урусите и за гаучосите.

В 34-та Уругвай поведе, сред като Суарес намери с едно докосване Кавани и нападателят на ПСЖ засече отблизо - негов 50-ти гол за националния отбор.

В 63-та минута Аржентина изравни. Агуеро бе изпуснат и засече на близката греда центриране от фаул на Меси - 1:1.

Само пет минути след това Луис Суарес възстанови аванса на Уругвай след добро изпълнение на пряк свободен удар.

В 90-ата минута Кампаня се намеси страхотно и спаси силен удар с глава на Агуеро.

Секунди след това Аржентина получи дузпа за игра с ръка на Касерес. Меси изпълни безупречно наказателния удар, с който донесе равенството с неговия гол №70 с националната фланелка.