Две победи за Наполи, две загуби за Лацио

11:05 - 28 Август 2023
1709

Шампионът Наполи спечели с 2:0 у дома срещу Сасуоло в мач от втория кръг на италианското първенство по футбол, а Лацио допусна неочакван провал с домакинско поражение с 0:1 срещу новаците в Серия "А" от Дженоа.

Виктор Осимен откри резултата за Наполи след само 16 минути игра, когато реализира наказателен удар след нарушение на Даниел Болока срещу Матео Политано. Максим Лопес пък остави гостите с човек по-малко в 51-та минута и десетина по-късно Наполи получи втора дузпа, този път за игра с ръка на Джереми Толян. Джакомо Распадори обаче изпрати топката над напречната греда.

Наполи обаче остана концентриран и шампионите вкараха втория гол три минути по-късно. Квича Кварацхелия даде извеждащ пас за Джовани ди Лоренцо и той удвои преднината на домакините в 64-ата. Грузинският национал записа дебют за сезона като резерва след лечение на контузия.

Лацио пък продължи трудното си начало на сезона, след като Матео Ретеги вкара с глава в 16-ата минута за победа на Дженоа с 1:0 в Рим. Така "орлите" са един от четири отбора в Италия без точки след първите два кръга.