Фиорентина задълбочи кризата в Милан след бой на "Сан Сиро"

Ла Виола пропусна да нанесе още по-тежка загуба на росонерите, които са на точка над изпадащите

11:24 - 30 Септември 2019
1943

Фиорентина победи Милан с 3:1 насред "Сан Сиро" в мач от 6-ия кръг на Серия А. „Виолетовите“, които само до преди броени дни бяха в серия от 18 поредни загуби, постигнаха втори пореден успех като той бе напълно заслужен на фона на показаното на терена.

Ерик Пулгар откри резултата в 14-ата минута, реализирайки дузпа, отсъдена за нарушение на Исмаел Бенасер в наказателното поле.

Милан сам си усложни задачата в началото на второто полувреме заради безумен червен картон на Матео Мусакио.

Гостите удвоиха в 66-ата минута чрез Гаетано Кастровили. Малко след това Бенасер направи втора дузпа в мача след ново свое нарушение. Този пък обаче Киеза пропусна от бялата точка.

Трети гол все пак имаше, а той бе дело на неостаряващия Франк Рибери в 78-ата минута. Французинът направи за смях бранителите на „росонерите“ и с плътен удар по земята вкара покрай Джанлуиджи Донарума.

В 80-ата минута Рафаел Леао с красива самостоятелна акция вкара почетен гол за домакините.

В класирането Милан е на 16-о място с 6 точки, на само една от зоната на изпадащите. Фиорентина пък се изкачи до 9-а позиция с 8 точки.