Всичко се връща! Испания аут, след като профука три дузпи!

Мароко е на 1/4-финал за първи път в историята

КАТАР 2022
19:45 - 06 Декември 2022
4684

Фортуна посече Испания! Претендентът за световната корона отпадна от Мароко след инфарктни дузпи! Така Мароко за пръв път е на четвъртфинал!

Влезлият като резерва да изпълнява 11-метров удар Пабло Сарабия пропусна първата за испанците. Той прати топката в гредата. Съотборниците му Алваро Мората и Солер също не успяха да пробият Буну.

И най-опитният в състава на Луис Енрике - Серхио Бускетс, не сполучи пред стража на африканците.

Така Испания за втори пореден мондиал отпада на 1/8-финал и то с дузпи. В Русия "Ла Фурия Роха" отпадна от домакина.

Преди това 90 минути не стигнаха на националните тимове да си вкарат гол в осминафинал №7 на световното първенство в Катар. Победителят в сблъсъка не успя да се намери и след две продължения по 15 минути, затова мачът се реши с дузпи.

През целия двубой европейци и африканци не създадоха достатъчно чисти положения, затова и нулевото равенството бе напълно заслужено.

Преди продълженията двата тима си отправиха едва три точни удара - 2 за испанците и един за Мароко.

Първото по-сериозно положение в мача дойде чак в 26-ата мин. Асенсио избяга зад гърба на отбраната на Мароко и стреля, но шутът му с левия крак профуча извън вратата.

Първият точен удар дойде чак в 31-ата. Нусаир Мазрауи отправи много силен удар към вратата на Унай Симон, но стражът го парира.

Едва в края на първото полувреме испанците взеха инициативата, но мароканците показаха стабилна игра в защита.

Удар на Олмо в 55-ата минута на Олмо бе спасен от Буну. Испанският национал стреля по диагонал, но вратарят на Мароко показа класа и боксира топката.

Дълбоко в добавеното време Буну отрази коварен удар на Дани Олмо, директно от фал.

Европейският тим е сочен за фаворит, ала африканците показаха, че изобщо не са за подценяване.

Те спечелиха група, където бяха втория от предното световно - Хърватия, третия от мондиала в Русия - Белгия, и Канада.

Испания пък завърши на второ място, след като изненадващо загуби последния си мач 1:2 от Япония.

Победителят от Мароко и Испания ще играе на четвъртфинал срещу Португалия или Швейцария, които се срещат по-късно тази вечер.

Съставите на двата отбора:

Мароко: Буну, Ашраф Хакими, Найер Ажер (84 Ел Ямик), Ромен Саис , Нусаир Мазрауи (82 Атиат-Алал),  Азедин Унахи, Софиян Амрабат, Селим Амала (82 Шедира), Хаким Зиеш,  Юсен Ен-Несири (83 Сабири), Софиян Буфал (66 Езалзули)

Испания: Унай Симон, Маркос Йоренте,  Родри,  Аймерик Лапорт, Жорди Алба, Гави (63 Солер), Серхио Бускетс,  Педри, Феран Торес (75 Уилямс), Марко Асенсио (63 Мората),  Дани Олмо