Хлапетата бяха по палави и биха шута на Драконите в Лига Европа

Лион е на четвъртфинал в Лига Европа след равенство с Порто

11:51 - 18 Март 2022
1440

Олимпик Лион и Порто не се победиха във Франция и завършиха 1:1 в реванша си от осминафиналите на Лига Европа. По този начин с общ резултат 2:1 „хлапетата“ продължават напред. Домакините поведоха чрез Муса Дембеле, а „драконите“ изравниха с попадение на Пепе.

Домакините поведоха още в 13-ата минута. Лео Дюбоа изведе Муса Дембеле на границата на наказателното поле, а нападателят изстреля истински снаряд в средата на вратата, с който не остави шансове за вратаря.

Двамата комбинираха отлично и в 22-ата минута, но този път без успех. Дюбоа сложи топката на главата на Дембеле, който отправи хубав удар, но топката излезе в аут.

В 27-ата минута гостите хванаха „хлапетата“ неподготвени на контраатака. Пепе комбинира с Фабио Виейра, който му върна топката, а крилото отправи мощен удар от воле, с който матира Антони Лопеш за 1:1.

Час след началото на срещата Дембеле имаше трети шанс да се разпише. Той стреля от около 20 метра, но Диого Коща спаси.

В 78-ата минута Пепе реагира добре и успя да отиграе отбита топка от границата на наказателното поле, но опитът му бе блокиран.