Холанд донесе успех на Норвегия в Белград

11:33 - 03 Юни 2022
3088

Норвегия спечели с минималното 1:0 гостуването си на Сърбия от група 4 в Дивизия B на Лигата на нациите. Единственото попадение в срещата беше дело на голямата звезда на скандинавци Ерлинг Холанд. Нападателят на Манчестър Сити се разписа в средата на първата част.

В другия мач от групата Швеция срази с 2:0 Словения и оглави временното класиране.

В 18-ата минута Холанд пропусна да открие резултата, но се реваншира в 26-ата. Тогава засече центриране в наказателното поле и порази целта за 0:1.

В 57-ата минута Сърбия беше най-близо до изравняването. Удар на Лука Йович беше блокиран от голлинията. Последва добавка, но вратарят Ориан Ниланд се беше позиционирал перфектно и запази мрежата си суха.

Четири минути по-късно Сърбия претендираше за дузпа, но главният съдия не видя нищо нередно и остави играта да продължи.

В 78-ата минута топката удари ръката на норвежки защитник. Ситуацията беше преразгледана чрез ВАР и в крайна сметка беше решено, че няма причина да се отсъди наказателен удар.

До края резултатът се запази непроменен и Норвегия стартира с победа тазгодишното си участие в Лигата на нациите.