Инфаркт уби съдия на футболен мач (видео)

31-годишният Виктор Уртадо колабира в Боливия на 3900 м надморска височина

10:49 - 20 Май 2019
3738

Футболният съдия от Боливия Виктор Уртадо получи инфаркт по време на мач от местното първенство между Олуейс Реди и Ориенте Петролеро, а по-късно за жалост загина в болницата. Двубоят се игра в Ел Алто, боливийски град на 3900 метра надморска височина.

Малко след началото на второто полувреме 31-годишният рефер падна на терена. Футболисти и лекари от двата отбора хукнаха да му окажат първа помощ. След няколко минути Уртадо бе качен на линейка и откаран в болница. Там за ужас съдията получава втори инфаркт, който се оказва фатален, свидетелства по-късно докторът на домакините от Олуейс Реди. Тепърва ще се разследват причините за сърдечните удари, които отнеха живота на Уртадо.

Въпреки трагедията двубоят продължи, а като главен рефер влезе четвъртият съдия. Впоследствие домакините сразиха съперника с 5:0.