Иван Гешев: С общи усилия ще спрем кибертероризма

Необходими са общи усилия на демократичната общност за противодействие на заплахите от кибертероризъм, заяви главният прокурор Иван Гешев при посещението си в Министерството на външните работи (МВнР) на Държавата Израел.
Това съобщиха от пресцентъра на прокуратурата. В делегацията на главния прокурор участват завеждащият отдел „Международен“ при Върховна касационна прокуратура Цветомир Йосифов и заместник-директорът на Национална следствена служба Ясен Тодоров.
Началникът на Бюрото по европейски въпроси Талия Фрешър, началникът на Бюрото по еврейски отношения и световни религии Шули Давидович и Еуал Наор, директор на отдел „Югоизточна Европа“ в МВнР, подчертаха, че Израел оценява високо положените от българската прокуратура и от главния прокурор Иван Гешев усилия за недопускане протичане на антисемитска проява като т.нар. Луковмарш, която се разглежда като платформа, обединяваща хора от Европа, изповядващи неонацистки идеи.
В рамките на срещата бяха обсъдени още предизвикателствата пред демократичния свят във връзка със зачестилите прояви на език на омразата. Според Гешев на национално ниво все още съществуват празноти в българското законодателство, които следва да прецизират белезите на престъпленията от омраза, както и липсата на ефикасни методи за докладване на проявите на антисемитизъм в социалните медии и интернет пространството като цяло.