Копейкин плаши: София става цел за бомбардиране от Иран (ВИДЕО)

Ще използват летището ни за логистична подкрепа на военните операции срещу Техеран, твърди лидерът на "Възраждане"

Актуални новини
15:36 - 28 Февруари 2026
3451
Копейкин плаши: София става цел за бомбардиране от Иран (ВИДЕО)

Абсолютно безпрецедентно Андрей Гюров забрани на депутатите от "Възраждане" да влязат в Министерския съвет и на мен като председател на парламентарна група да присъствам на Съвета по сигурността. Това написа във Фейсбук лидерът на партията Костадин Костадинов.

"Това, което се случва, е много сериозна заплаха за националната сигурност, която е породена от политиката на предишното правителство и продължава със сегашното правителство, защото разлика няма", заяви той.

"Министърът на отбраната е един и същ. Ние имаме сведения, че летището в София ще бъде използвано като логистична подкрепа за операциите срещу Иран. Не можем да сме 100% сигурни", каза още Костадинов.

"Съветът, който заседава на тъмно, изпитва ужас, че може да присъства представител на "Възраждане", посочи той.

"Летището в София се превръща в легитимна военна цел за Иран, който в момента отвръща на ударите. Иран беше ударен от Израел, но той удари американските бази в Обединените арабски емирства, в Бахрейн, в Катар и в Саудитска Арабия, което е показателно за това, че в състояние на война, в което се намира Иран, той ще отговаря на всички форми на заплахи за неговата сигурност“, заяви Костадинов.

Днес от 13 ч. служебният министър-председател Андрей Гюров свика заседание на Съвета по сигурността, на което да бъде обсъдена ситуацията в Близкия изток.

По думите му това означава, че летището в София и самата столица "евентуално" ще се превърнат в цел за бомбардиране.

В момента представители на "Възраждане" и поддръжници на партията са на протест пред Министерски съвет.

Припомняме, че израелското външно министерство обяви, че е предприело превантивен удар срещу Иран с цел да неутрализира възможни заплахи за страната. В Техеран бяха чути взривове, а Израел обяви извънредно положение.

Според местната медия "Иран Интернешънал" взривове са регистрирани в поне шест ирански града, за които се предполага, че притежават военни или ядрени обекти. Експлозии бяха чути не само в Техеран, но и в градовете Кум, Карадж, Табриз и Исфахан.

Израелските отбранителни сили (IDF) призоваха гражданите да се подготвят за евакуация в случай на ирански ответен удар, като сирени прозвучаха в различни части на страната.

Тръмп от своя страна обяви, че започва операция "Епичен гняв" срещу тероризма в Иран и ислямската власт в страната.

Няколко часа по-късно Техеран отвърна на атаката, като Иранската гвардия на Ислямската революция удари няколко американски бази в Кувейт, ОАЕ, Катар и Бахрейн.