Краля - единственият с 30 000 точки, 10 000 борби и 10 000 асистенции, Дюрант също подобри брадат рекорд

Топ
11:43 - 14 Март 2022
2008
Краля - единственият с 30 000 точки, 10 000 борби и 10 000 асистенции, Дюрант също подобри брадат рекорд

ЛА Лейкърс записа тежка загуба от Финикс Сънс със 111:140 като гос в мач от редовния сезон в НБА, който ще бъде запомнен с поредното голямо постижение на звездата на Езерняците ЛеБрон Джеймс.

37-годишният Джеймс завърши с 31 точки, 7 борби и 6 асистенции, с което мина границата от 10 хиляди асистенции и се превърна в единствения баскетболист в историята на Лигата с поне 30 000 точки, 10 000 борби и 10 000 асистенции.

"Губя думи, когато нещо такова се случи. Винаги започвам да мисля за родния си град Ейкрон, детските ми години, мечтите, които имах да играя на най-високо ниво в Лигата. Опитвам се да изграждам играта си около вкарването, борбите и асистенциите. Да съм сам в подобна статистика е страхотно, но дори още не мога да го осъзная", сподели ЛеБрон след двубоя.

На паркета вечерта беше тежка за Лейкърс, които допуснаха 48 точки още в първата част (най-слабото постижение в цялата им история) и така и не успяха да се доближат до съперника си, който е с най-добър баланс в цялата Лига. За Финикс, които продължават да бъдат без контузения ветеран Крис Пол, най-резултатен бе Девин Букър с 30 точки и 10 асистенции, като общо седем играчи на тима вкараха двуцифрен брой точки, а процентът на успешна стрелба за домакините бе 56,9.

За Лейкърс това бе десето поредно поражение като гост, като тимът заема девето място в Западната конференция с актив 29-38. Финикс има баланс 54-14 и вече си осигури участие в плейофите след края на редовния сезон.

Йонас Валанкуинас вкара 32 точки и спечели 10 борби за успеха на Ню Орлиънс у дома срещу Хюстън. Джаксън Хайс добави 21 точки, а Наджи Маршал помогна със 17 точки и 10 борби. Джейлън Грийн вкара 17, Дейвид Нуаба добави 15, а Джае Шон Тейт се завърна с 14 точки след 2 мача отсъствие за Хюстън.

Кевин Дюрант блесна с рекордните за сезона 53 точки и 56.3% успеваемост от стрелбата от зоната за 3 точки за успеха на Бруклин над Ню Йорк със 110:107. Дюрант добави и 9 асистенции. Той подобри рекорда на Джон Уилямсън от 1978 година за най-много точки срещу Ню Йорк Никс.

Джоел Ембийд отбеляза 35 точки и записа 16 борби, а Тобиас Харис се отчете с 26 точки, както и тройка в продължението за успеха на Филаделфия над Орландо след продължения със 116:114. Интересно е, че отборът изоставаше със 17 точки, но успя да навакса. Джеймс Хардън завърши с 26 точки, 6 борби, 6 асистенции и 3 откраднати топки за победителите. Уендър Картър Джуниър бе най-резултатен за Орландо с 23 точки.

Маркъс Морис вкара 31 точки и спечели 7 борби при победата на Лос Анджелис Клипърс над Детройт със 106:102. Бившият играч на Детройт Люк Канард вкара 16 точки за Клипърс, Реджи Джаксън се отчете с 15 и 9 асистенции. Кейд Кънингам поведе Детройт с 23 точки, 10 асистенции и 9 борби.

Спенсър Динуайди вкара победен кош за 3 точки 11.6 секунди преди края за победата на Далас над Бостън с 95:92. Лука Дончич завърши мача с 26 точки за Далас, който е спечелил 7 от последните си 8 мача. Джейсън Тейтъм вкара 21 точки и 11 борби за Бостън.

Трей Йънг отбеляза 47 точки за успеха на Атланта над Индиана със 131:128. Той вкара и седем тройки. Йънг за седми път минава границата от 40 точки в мач. Общо седем играчи на Атланта вкараха най-малко по 10 точки.

Дезмънд Бейн вкара 21 точки, за да поведе Мемфис към победата над Оклахома със 125:118. Това бе трети пореден успех за Мемфис. Шай Гилджъс-Алегзандър заби 31 точки за Оклахома, докато Дариус Бейзли записа рекордните си за сезона 29 точки.