Криско: За първи път се радвам на популярността си
Певецът определи, като изключително успешна работата на фондацията му, която подпомага деца със специални нужди

Криско определи, като изключително успешна работата на фондацията му, която подпомага деца със специални нужди.
„Хората се припознават и имат желание да са част от нашата кауза“, поясни изпълнителят в предаването „120 минути“.
Той определи каузата си, като маратон, а не като спринт, но призна, че му се е искало нещата да се развиват по-бързо. Сега той прави летен лагер за деца със специални потребности. Криско беше в студиото с дъщеря си Амая, която вече помагала на Дани, братчето й, което е дете със специални нужди.
Певецът беше категоричен, че ако не е известен нямало да може да се получи успехът на фондацията, която бързо набра над милион лева дарения.
„Това е най-положителното нещо на известността“, коментира Криско и добави, че за първи път се радва, че е известен. Иначе не обичал внимание, освен когато е на сцената.
Изпълнителят каза, че в България няма никаква институция, към която да се обърнеш ако ти се роди дете със специални потребности. На него и жена му Цвети постоянно звънели родители на такива хлапета, просто, за да получат някакви съвети, какво да правят.
„Дълбоко вярвам, че вско дете си избира в кое семейство да се роди“, коментира Криско. Според него дете с потребности или те прави по-мъдър и по-силен или точно обратното, включително има семейства, които се разделят заради такива деца
Обществото се е събудило по тази тема, смята Криско.
Кристиан Талев вчера се запознал със семейство, което в столичния квартал „Орландовци“ направило невероятен център за деца. Сградата е на два етажа и има огромен двор. Според Криско този център заслужава много сериозно внимание от страната на медиите и обществото. Подобно на него, семейството има дете със специални потребности.