Левски с нова издънка!

"Сините" пропиляха два гола аванс срещу Локомотив (София)

20:38 - 27 Ноември 2023
4586

Отборът на Левски записа своя мач №5 без победа в efbet Лига. "Сините" завършиха при резултат 2:2 срещу Локомотив (София) в столичното дерби от 18-ия кръг на шампионата. Играчите на Николай Костов имаха два гола преднина на стадиона в "Надежка", след като Марин Петков (27) и Андриан Краев (70) се разписаха във вратата на Александър Любенов. "Железничарите" се добраха до точката, след като Димитър Митков (76, 90-дузпа) наказа на два пъти грешки в защитата на гостите.

В този мач централният бранител Келиан ван дер Каап бе избран за капитан на Левски, след като Андриан Краев и Цунами бяха оставени на резервната скамейка, а Николай Михайлов бе извън групата.

Първата интересна ситуация в сблъсъка се откри пред вратата на домакините. Играчите на Левски направиха бърза контраатака. Асими Фадига получи топката в центъра на терена, след което пусна пас към Патрик- Габриел Галчев, който отправи удар, но кълбото се отби в тялото на бранител и излезе в корнер. Малко по-късно Дарлан отправи шут с левия крак от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над целта.

В 14-ата минута Валентин Николов проби през центъра на терена и пробва удар от над 30 метра, но опитът му бе слаб и неточен.

Шест минути по-късно "сините" имаха две претенции за дузпа - първо за игра с ръка на Димитър Митков, а броени секунди по-късно за нарушение на Гонсало Кардосо срещу Асен Чандъров, но след преразглеждане с ВАР се стигна само до корнер.

В 26-ата минута гостите бяха изключително близо до гола. Жереми Петрис центрира остро по земя в наказателното поле към Рикардиньо, който от около метър нацели горната греда.

Натискът на "сините" даде резултат само минута по-късно. Българският национал Марин Петков направи отличен индивидуален пробив, който завърши с перфектен удар с десния крак в долния ляв ъгъл на вратата на Александър Любенов.