Ливърпул лети към титлата, Уест Хем - към Чемпиъншип

Мърсисайдци с шампионски обрат за 3:2 срещу чуковете

11:14 - 25 Февруари 2020
1912

Ливърпул направи нова крачка към спечелването на 19-ата титла на Англия след успех с 3:2 над Уест Хем в закриващия двубой от 27-ия кръг във Висшата лига.

Още в 9-ата минута точен бе Джорджинио Вайналдум, който вкара първото си попадение от декември насам. Само 3 минути по-късно "чуковете" развалиха празника на Ливърпул, възстановявайки равенството. Точен с глава бе Иса Диоп.

В 54-тата минута Пабло Форналс шокира "Анфийлд", извеждайки "чуковете" напред. В 68-ата минута Мохамед Салах внесе спокойствие и доведе до ново равенство - 2:2. В 81-вата минута Садио Мане се превърна в герой за мърсисайдци, осигурявайки поредната победа на тима.

Срещата започна с аплодисменти в памет на Брайън Джаксън, който почина на 86-годишна възраст. Той прекара 7 години в Ливърпул и записа 133 мача с червената фланелка в периода 1951-1958 година.

Така Ливърпул продължи победната си серия и вече има 76 точки в актива си. Въпреки доброто представяне на "Анфийлд" Уест Хем остана на незавидното 18-о място с 24 пункта.