Любо Пенев матира „Левски“ на "Герена"

"Царско село" победи с 1:0 и задълбочи кризата при "сините"

20:03 - 23 Август 2020
2682

Разтърсеният от незапомнена криза „Левски“ претърпя срамно поражение насред „Георги Аспарухов“. „Сините“ загубиха с 0:1 от „Царско село“ в 3-и кръг на Първа лига и са в дъното на класирането със само 1 точка.

Гостите от „Царско село“, водени от легендата на ЦСКА Любо Пенев, спечелиха с гол в добавеното време на първата част.

В 45-та минута Ивайло Марков центрира отляво и Васев наказа Михайлов, засичайки топката. Минути преди това Робърта напусна терена с контузия, а травмата му съвсем отчая „Левски“.

През втората част „Левски“ опита да стигне до попадение, но освен серия от корнери не стигна до сериозна опасност дълго време. В 89-ата минута на двубоя гредата на два пъти спаси „Царско село“  - първо Даске нацели страничния стълб, а после на празна врата Атанасов не сполучи и натресе гредата.