Ман Юнайтед изпусна аванс от два гола

Магуайър спаси "червените дяволи" в Порто

11:16 - 04 Октомври 2024
1937

Порто и Манчестър Юнайтед завършиха със зрелищното 3:3 на „Ещадио до Драгао“ в мач от втория кръг в основната фаза на Лига Европа.

Маркъс Рашфорд даде аванс на „червените дяволи“ в 7-ата минута, а в 20-ата асистира за гола за Расмус Хьойлунд. До края на първото полувреме Порто изравни след головете Пепе и Саму Омородион в рамките на само седем минути.

През втората част Саму реализира в 50-ата минута, за да осъществи пълния обрат. Манчестър Юнайтед остана и с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш отново бе изгонен, но въпреки това воденият от Ерик тен Хаг тим изравни в добавеното време чрез Хари Магуайър.

След втората си спечелена точка Манчестър Юнайтед заема 21-во място в Лига Европа, докато Порто е на 24-а позиция със само точка.