Ман Юнайтед продължава защитата на трофея

Червените дяволи преодоляха лесно Кристъл Палас в турнира за Купата на лигата

11:18 - 27 Септември 2023
1388

Манчестър Юнайтед преодоля Кристъл Палас с 3:0 на "Олд Трафорд" в мач от 1/16 фаза на Карабао Къп в Англия. Головете вкараха Алехандро Гарначо, Каземиро и Антони Марсиал.

"Червените дяволи" бяха по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути и напълно заслужено продължават напред в турнира. Кристъл Палас не успя да се противопостави на тима на Ерик тен Хаг, като създаде прекалено малко положения за гол.

Втородивизионният Ипсуич Таун направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу елитния Уулвърхемптън и го изхвърли още в третия кръг на надпреварата.

Хуан Хии-Чан даде аванс на „вълците“ в четвъртата минуъта, а Тоти Гомес удвои аванса на тима от Висшата лига четвърт час след началото на срещата.

Ипсуич стигна до равенство още преди почивката с голове на Омари Хътчинсън и Фреди Ладапо, съответно в 28-ата и 39-ата минути. Джак Тейлър оформи крайното 3:2 в 58-ата.
Друг елитен тим – Лутън Таун, също се сбогува с турнира, след като загуби с 0:1 визитата си на Екзитър Сити. Единственото попадение бе дело на Деметри Мичел в 83-ата минута.

Бърнли не изпита проблеми срещу Салфорд и го победи с 4:0 далеч от дома. Точни бяха Сандер Берге (12‘), Якоб Бруун Ларсен (20‘), Дара О‘шей (27‘) и Уилсън Одоберт (81‘).