Надежда Йорданова: Подготвяме вот на недоверие през септември, който да очертае алтернативата

Подготвяме вот на недоверие през септември, който да очертае каква е възможната управленска алтернатива. Това заяви Надежда Йорданова, бивш правосъден министър и настоящ народен представител от ПП-ДБ, пред БНТ.
"В парламентарния живот отговорност на втората по големина политическа сила е да търси и да показва възможна алтернатива на настоящото управление. Именно за това ние съвсем сериозно се отнасяме към тази своя отговорност и подготвяме вот на недоверие през септември, който именно да очертае каква е възможната управленска алтернатива по конкретна политика. Правим го, за да има един сериозен политически дебат в пленарна зала и пред обществото да се очертаят възможните алтернативи. Това, което виждаме през последните месеци в пленарна зала, за съжаление, не е това.
Това са едни удари във въздуха, едно подаване на топката между "Възраждане" и ГЕРБ. Защото нека да не се заблуждаваме. Тази поредица от вотове, точно в периода, когато България имаше да реши своята национална свръх задача, а именно влизане в еврото, "Възраждане', "Величие" и МЕЧ заформяха някакъв вот, който беше видно, че няма да мине. Съответно това укрепваше правителството, затвърждаваше управленското множество и правеше подкрепата на Пеевски особено видима и напълно приемлива за Борисов", заяви Надежда Йорданова.
И изрази мнение предстоят ли нови избори в страната. "Времето ще покаже. И всъщност така, както се вижда в момента конфигурацията в парламента, решението за нови избори зависи от Борисов и Пеевски.
Дали Борисов ще има свободата сам да реши това е интересна интрига, която очакваме да видим следващите месеци", каза депутатът.
Народният представител коментира засиленото напрежение в управляващата коалиция и обвиненията в корупция срещу кметове. "Ние настояваме всеки един случай, независимо от това от коя политическа сила и кой точно има някакви съмнения, да бъде разследван бързо, обективно, всестранно и максимално бързо да бъде решен от съда. Тук в случаите, особено във Варна, виждаме избирателно правосъдие. Поставя се въпросът дали законът се прилага еднакво за всички. Аз тук бих спорила, че именно в случая за Варна, законът е приложен еднакво за всички. Защото имаме избирателно търсене на съд, който да реши въпроса за мярката за неотклонение. Явно това е целта и той да разгледа обвинението, с абсолютно мъгляво привличане на някой си анонимен народен представител. Това е абсолютно безобразие", коментира Йорданова.