Наполи мечтае за Скудетото

Небесносините се завърнаха на върха в Серия А след късен обрат срещу Лацио

11:07 - 28 Февруари 2022
1847

Наполи се завърна на върха в Серия А, след като стигна до изключително драматична победа с 2:1 като гост на Лацио в дербито от 27-ия кръг на италианската Серия А.

И трите гола, които се оказаха доста красиви, паднаха през втората част, като Лоренцо Инсиние откри в 62-ата, но Педро изравни с чудесно попадение в 88-ата минута.

Фабиан Руис обаче донесе победата за "партенопеите" в четвъртата минута от добавеното време.

И двата тима изиграха добър мач, но направиха и по няколко сериозни пропуска. През второто полувреме "партенопеите" повече изглеждаха като отбора, който иска победата.

Въпреки че домакините бяха изравнили малко преди края на редовното време, съдбата "намигна" на неаполитанци в добавеното време, а в герой се превърна Руис.

По този начин Наполи отново е лидер в Италия с актив от 57 точки, колкото обаче има и втория Милан, на когото домакинстват в следващия кръг, докато шампионът Интер е трети с 55.

Лацио остава на седмата позиция с 43 точки, на седем от четвъртия Ювентус, а в следващиякръг гостува на Каляри.