Нов срам! Ники М. закопа България

Лъвовете загубиха с 1:2 от домакина на световното първенство - Катар

21:39 - 26 Март 2022
12012

Националният отбор на България записа първа загуба в своята история от Катар. Домакинът на Мондиал 2022 надви “лъвовете” с 2:1 на модерния стадион "Едюкейшън Стейдиъм" в Доха.

Акрам Афиф от дузпа в 26-ата минута и Буалем Куки (75`) бяха точни за катарците, докато Кирил Десподов изравни в 60-ата минута.

Детински грешки донесоха поражението на “трикольорите”, като първо Васил Божиков изпусна човек и направи дузпа, а след това Николай Михайлов излезе неразчетено и допусна втори гол във вратата си.

Това бе 19-и пореден мач далеч от България, който националите не успяват да спечелят, като сред тях имат 11 поражения и осем равенства.

След няколко дни на същия стадион България излиза срещу финалиста от последното световно първенство Хърватия във втората си проверка на катарска земя.

Двубоят се игра на стадион "Едюкейшън Стейдиъм", който ще приема седем мача от предстоящото световно първенство, като два от тях са на осминафинал и на четвъртфинал.

БЪЛГАРИЯ: Николай Михайлов, Иван Турицов, Андреа Христов, Петко Христов, Васил Божиков, Кристиян Малинов, Георги Костадинов, Тодор Неделев, Кирил Десподов, Спас Делев, Мартин Минчев

Резерви: Светослав Вуцов, Мики Орачев, Кристиан Димитров, Борислав Цонев, Едисон Йорданов, Доминик Янков, Георги Йомов, Алекс Петков, Атанас Илиев, Георги Минчев, Илиан Илиев, Иван Дюлгеров