Обратът на Ливърпул срещу Барса далеч не е най-впечатляващият

Байер Юрдинген обръща Динамо Дрезден със 7:3, след загуба с 0:2 в първия мач и изоставане от 1:3 в реванша

Нещо за четене
12:34 - 09 Май 2019
3300

Мнозина са впечатлени от това, което сътвори Тотнъм снощи срещу Аякс в Амстердам и ден по-рано Ливърпул срещу Барселона. Двата английски тима направиха обрати, които ги пратиха на исторически финал на Шампионската лига в Мадрид на 1 юни.

Безспорно, късметът се усмихна на Шпорите в последната възможна секунда на срещата на "Йохан Кройф арена" - 3:2, а червените от Мърси подчиниха на своя "Анфийлд Роуд" каталунците с 4:0, след като заличиха пасива от 0:3 от "Камп Ноу".

Медиите и феновете бяха в захлас и одите кънтяха до небесата. Да, но историята показва, че има и други големи обрати в евротурнирите.

Ето ги и тях, макар и с риск да има изпуснати някои двубои или на някои това да не се понрави, тъй като би казал веднага, че подвигът на Манчестър Юнайтед срещу Байерн (2:1) през 1999-та във финала на Шампионската лига с головете с последните секунди или на Ливърпул срещу Милан през 2005-та в Истанбул срещу Милан за 3:3 и достигането до дузпи и вдигането на трофея в последствие, са още по-велики.

Или резилът на Левски срещу Антверп в турнира за Купата на УЕФА през 89-та, когато сините водеха с 3:1 като гости и се бяха класирали, но допуснаха три гола за 8 минути в края и отпаднаха безславно.

Но тук става дума за друго, за заличаване на голям пасив.

Списъкът на някои от срещите:

1975/76 Реал Мадрид - Дарби Каунти 1:4/5:1

1984/85 Метц - Барселона 2:4/4:1

1984/85 Партизан Белград - КПР 2:6/4:0

1984/85 Реал Мадрид - Борусия Мьонхенгладбах 1:5/4:0

1985/86 Байер Юрдинген - Динамо Дрезден 0:2/7:3 (като до почивката Динамо води с 3:1 на реванша, а през второто полувреме Байер вкарва 6 безответни гола!)