Очаквано: Литва ни шамароса с 1:3 във Вилнюс

Актуални новини
19:36 - 09 Октомври 2021
1706

Отборът на България направи разочароващ двубой срещу Литва във Вилнюс и записа трета загуба в квалификационна Група C за Мондиал 2022. Футболистите на селекционера Ясен Петров отстъпиха с 1:3 пред близо 3000 зрители в литовската столица. Това е първа победа за Литва през 2021 година след девет поредни поражения.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута, но веднага след това националите ни имаха възможност да изравнят от дузпа, която Димитър Илиев обаче пропусна. Все пак статуквото бе възстановено през второто полувреме, когато Кирил Десподов вкара красив гол от свободен удар.

В заключителните минути на срещата обаче, домакините вдигнаха оборотите и вкараха нови два гола, които решиха и крайния изход от мача.

След загубата България остава на четвърта позиция във временното класиране с актив от 5 точки, само две повече от последния Литва. Следващият мач на „трикольорите” е във вторник срещу Северна Ирландия в София.