Олимпик Марсилия триумфира в дербито на Лазурния бряг

Тимът от "Велодром" надигра у дома Ница, Бордо върви към изпадане

11:21 - 21 Март 2022
1039

Олимпик Марсилия спечели с 2:1 дербито срещу Ница от 29-ия кръг на Лига 1. Аркадиуш Милик изведе домакините напред в резултата с гол в третата минута на добавеното време на първата част.

Седрик Бакамбу се разписа в 89-ата минута, правейки резултата 2:0 за Марсилия.

Ница стигна само до почетен гол в добавеното време на мача, който бе дело на Марио Лемина.

Олимпик Марсилия е втори в класирането с 53 точки, Рен е трети с 52 точки, а Ница е четвърти с 50 точки.

Бордо допусна трета поредна загуба в първенството, след като отстъпи с 0:2 като домакин на Монпелие в мач от 29-ия кръг на Лига 1. По този начин жирондинци направиха мисията си да оцелеят във френския футболен елит почти невъзможна.

Двубоят на стадион „Матмут Атлантик“ започна със закъснение от близо 15 минути, тъй като феновете на Бордо обсипаха терена със сигнални ракети.

Монпелие поведе с 2:0 до 16-ата минута с попадения на Уаи и Моле.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 39-ата минута, когато Коца бе изгонен с директен червен картон.

Алберт Елис пропусна дузпата, която бе отсъдена за Бордо в 42-ата минута.

Монпелие остана с 9 човека на терена, след като дълбоко в добавеното време на първата част Михайло Ристич бе изгонен с директен червен картон.

На полувремето вратарят на Бордо Беноа Костил се сблъска с ултрасите на отбора, тъй като напрежение около отбора продължава да нараства.

Костил се завръна след контузия и беше освиркван през целия мач при всяко докосване до топката.

На полувремето той проведе много разгорещена дискусия с ултрасите зад него, при което стюардите се намесиха, за да успокоят ситуацията, докато ракетите бяха хвърляни в посока на Костил.

Когато Костил се насочи към съблекалнята към него заваляха сериозни обиди от ултрасите, на което той отговори с ръкопляскане.

Бордо игра през цялото второ полувреме с двама човека повече, но така и не успя да вкара гол.

Жирондинците са последни в класирането с 22 точки и изостават на шест от първия отбор, който е над чертата на зоната на изпадащите.