Никола Бургазлиев с второ "НЕ" от съда, оставиха го в ареста

Жертва е на обществен натиск, оплакват се родителите на убиеца на Христина

Актуални новини
17:48 - 16 Февруари 2026
847
Никола Бургазлиев с второ "НЕ" от съда, оставиха го в ареста

Апелативният съд в Бургас потвърди определението на Окръжния съд и остави в ареста Никола Бургазлиев, обвинен в тежко умишлено престъпление за катастрофата с АТВ в курорта Слънчев бряг, при която загина Христина, а малкият Марти беше тежко ранен.

Магистратите приеха, че са налице всички законови предпоставки за продължаване на мярката „задържане под стража", като сред мотивите е реалната опасност обвиняемият да се укрие, както и тежестта на повдигнатото обвинение.

По време на съдебното заседание родителите на Бургазлиев заявиха, че синът им не е употребявал наркотични вещества и че, по думите им, е жертва на обществен натиск.

„Продължавам да мисля, че не е употребил наркотици. Кръвната проба е взета 30 часа след събитието. За нас това е манипулация", заяви майката на обвиняемия Роса Ралева.

Родителите коментираха още, че според тях се създава негативна обществена нагласа срещу сина им, която влияе и на съдебния процес.

Защитата, представлявана от адвокат Колева, поиска отвод на прокурора по делото, както и изменение на мярката за неотклонение.

„Намираме се в производство по изменение на мярката за неотклонение, а не по същество. Преценили сме, че са налице основанията на закона за нейното изменение", заяви адвокат Колева.