Пожарникарите, гасили пламъците на "Струма": Не бяхме подготвени за такъв ужас

Първи разказ на пожарникарите за видяното при горящия автобус на "Струма"и емоциите след това.
„23 ноември за нас е много тежка дата. За мен това е един изключително тежък инцидент. Надявам се никога повече да не се повтаря това нещо. Наистина е много тежко както за близките, така и за нас”, разказва пред Нова тв пожарникарят Николай Иванов.
„Ние не гасим автобус за първи път. Но наистина не бяхме подготвени за това нещо, което беше. Не очаквах да има толкова много хора вътре”, казва огнеборецът Пламен Николов.
Пожарникарите от Перник са първите, които пристигат на магистрала „Струма”.
„Първоначално сигналът беше, че гори камион. Може би така са го видели хората, които са го подали”, уточни Николов.
„Когато тръгнахме - разбрахме, че това е автобус със затиснати хора, бедстващи хора, писъци се чуват. Действахме както всеки път - придвижихме се до произшествието, но просто трагедията беше голяма”, добави Иванов.