ПСЖ пречупи Бордо, феновете освиркват Меси и Неймар

17:31 - 13 Март 2022
2224

Пари Сен Жермен победи Бордо с 3:0 в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Килиан Мбапе, Неймар и Леандро Паредес се разписаха за победата на парижани.

Столичани се възползваха от домакинския си натиск и откриха резултата в 24-ата минута. Килиан Мбапе получи подаване от Джорджинио Вайналдум и прати топката в мрежата на Гаетан Пусен за 1:0. По-рано днес се появи информация, че нападателят е подписал с Реал М, където ще се премести от лятото.

След почивката момчетата на Моурисио Почетино удвоиха преднината си. Неймар, който заедно с Меси беше сред най-бурно освирканите от трибуните заради отпадането на тима от Шампионската лига, засече центриране на Ашраф Хакими за 2:0. След час игра Леандро Паредес оформи крайния резултат с шут в в горния десен ъгъл.

В края на сблъсъка Лионел Меси също имаше възможността да се разпише, но ударът му се отби от дясната греда.

ПСЖ остава на върха в класирането с актив от 65 точки. Бордо е последен в подреждането с 22 пункта.