Реал - царят на вторите полувремена

14:15 - 15 Септември 2022
1610

Реал Мадрид победи РБ Лайпциг с 2:0 на „Сантиаго Бернабеу“ в Шампионска лига, но успехът дойде доста измъчено с попадения в заключителните минути на срещата, дело на Федерико Валверде и Марко Асенсио.

Поглед към статистиката показва, че това не е плод на късмет, а е съвсем логично и до голяма степен се дължи на кондиционния треньор Антонио Пинтус.

Реал Мадрид е подготвен отлично физически и от началото на сезона е перфектен във вторите полувремена на двубоите си.

„Лос меренгес“ са разпечатали противниковата врата цели 16 пъти след почивката в едва осем мача. Още по-впечатляващо е, че момчетата на Карло Анчелоти дори не са допуснали гол след първите 45 минути.

За сравнение, Реал има само шест попадения, отбелязани през първите полувремена на двубоите. Защитата пред Тибо Куртоа също не е толкова убедителна в този период от двубоя, като е допуснала пет гола.