Ривър на втори пореден финал за "Либертадорес" след пирова победа на Бока

Късен гол на "Ла Бонбонера" не помогна на синьо-жълтите

11:08 - 23 Октомври 2019
2119

Ривър Плейт е първият финалист за Копа Либертадорес! Шампионът от миналата година ще защитава трофея си и да гони пети триумф в този турнир. Той стигна до тази фаза, елиминирайки вечния враг Бока Хуниорс, което се случва за трети пореден път под ръководството на Марсело Гаярдо, след като само преди 9 месеца ги победиха в историческия финал в турнира.

Тази нощ двата тима се изправиха в поредното Суперкласико на “Ла Бомбонера”. Домакините постигнаха победа с 1:0 с гол на Ян Уртадо в 82-ата минута, но тя не им бе достатъчна, след като в първия мач Ривър бе спечелил с 2:0 на свой терен и така с общ резултат 2:1 продължава напред.

Срещата започна с 20-минутно забавяне заради хвърлените от феновете хартии по терена, които бяха част от хореографията преди мача.

Тази вечер Ривър ще научи името на съперника си в битката за трофея. Той ще бъде определен ущв сблъсъка между бразилските Фламенго и Гремио. Първият мач помежду им завърши 1:1.