РУСКА ХИБРИДКА: Украинска ракета е ударила блока в Киев

Според Москва пораженията са нанесени от заблудено зенитно оръдие

Свят
21:26 - 26 Февруари 2022
6868
РУСКА ХИБРИДКА: Украинска ракета е ударила блока в Киев

Украинските сили за противовъздушна и противоракетна отбрана сами са поразили многоетажна жилищна сграда в Киев днес. Ракетата е изстреляна от украинската зенитно-ракетна система "Бук", твърди в типичен хибриден стил източник от руското министерство на отбраната.

Руснаците твърдо отричат тяхна ракетна атака срещу сграда на булевард Лобановски. Според "специалисти" естеството на щетите сочи, че в сградата е попаднала зенитна ракета.

„Можете ясно да видите във видеото. Очевидно е, че в хода на отблъскването на нощна ракетна атака срещу обекти на военната инфраструктура на въоръжените сили на Украйна е възникнал отказ в системата за насочване на ракети на украинската система за противовъздушна отбрана със среден обсег на действие Бук-М1 и ракетата удари ъгъла на жилищна сграда”, каза източникът от руското министерство.

Той обясни, че след загубата на летище Гостомел три пускови установки за противовъздушна отбрана Бук-М1 са били разположени от украинските военни на 25 февруари, за да укрепят прикритието на столичното летище Жуляни.