Съботата с краткотрайни валежи, градусите падат леко
През следващото денонощие през страната ще премине студен атмосферен фронт, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
Заради него ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици, през нощта - над Западна България, а утре - и над източните райони.
На отделни места валежите ще са интензивни и значителни по количества. Ще има условия за градушки. Вятърът ще се ориентира от североизток и ще е слаб, в Източна България - умерен, и с него ще нахлуе хладен въздух. Максималните температури ще бъдат между 23° и 28°, в София - около 23°.
По Черноморието ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Преди обяд по северното крайбрежие ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, а след обяд - на места и по южното. Ще духа умерен североизточен вятър, който привечер ще отслабва. Максимални температури - 22°-23°, температурата на морската вода е около 22°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб до умерен североизточен вятър, който след обяд ще се усили. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра - около 9°.