Самочувствието на Караолис се сгромоляса
Рисковият мениджър се провали в „Игри на волята“, изпаднал в депресия
Рисковият мениджър Никола Караолис беше един от претендентите със заявка за финал в „Игри на волята“, но отпадна от шоуто в доста ранен етап. Много зрители определиха напускането му като провал. Младежът не смята, че се е провалил, но не крие, че е изпаднал в дълбока депресия след връщането му в реалния свят.
Самият Караолис трудно преживява отпадането си, което било напълно неочаквано за него. Той не очаквал такъв развой на събитията и бил изключително разочарован от себе си, което оставило голяма горчивина в него. В шоуто той влезе с огромно самочувствие и заявката да победи. Едва при отпадането си от „Игри на волята“ 24-годишният младеж осъзна, че не е непобедим и превъзхождащ всички. Караолис призна, че не е покрил напълно прозвището „пъзелист на сезона“, въпреки че по време на „Игри на волята“ имал добри представяния. Неуспешните му опити се дължали на факта, че прекалено много си вярвал и е подценявал конкурентите си.
Никола се разбирал с всички в племето на Силните, но никога не бил коалиционно неутрален и успял да раздели играта от отношенията със съплеменниците си. Въпреки че знаел, че всичко е игра, прекалено много премислял всяка своя постъпка, което му попречило да мисли за важните неща. Смята, че Миряна е интелигентен човек, но не мисли, че това, което показаха в игрите, е било достатъчно, за да се разбере кой от двамата е по-добър на пъзели. Рисковият мениджър влезе в „Игрите“ с огромно самочувствие и именно това му изигра лоша шега.
„Запален състезател във всякакви дисциплини. Така съм си роден, много надъхан, с огромен спортен хъс. Въпреки че съм само на 24 години, успях да стана лидер и да оглавя екипа по рисков анализ в една от най-големите финтех компании в целия свят“, похвали се на влизане напереният Никола.
„Занимавам се с моделиране на риск, свързан с картови и банкови транзакции, като цяло гледам да не ви източат парите, като си купите нещо в интернет“, разясни за професията си младокът и подчерта, че мрази работата в офис. „Всеки ден мога да си работя откъдето си искам с лаптопа“, изтъкна предимството на работното си място в момента. „Най-големият ми страх е да бъда посредствен и да изпусна шанса да постигна нещо повече в живота“, отсече на влизане в „Игри на волята“ мениджърът, който беше напълно сигурен в победата си в шоуто. Въпреки сравнително доброто си представяне, Никола дълго време не можел да се примири с ранното си отпадане и именно това го накарало да изпадне в депресия. Свикналият с първото място младеж трудно приел напускането на играта.
Никола е завършил Софийската математическа гимназия с почти отличен успех от 5,93, след което продължава обучението си в престижния Единбургски университет, където получава бакалавърска степен по финансова математика. Неговите академични постижения са увенчани с наградата на декана за най-висок успех сред всички специалности. Страстта му към числата и анализа го отвежда до магистратура по „Наука за риск” в Амстердам, формирайки солидна основа за бъдещата му кариера като рисков мениджър в банковия сектор. В професионалния си живот Никола се занимава с осигуряването на безопасността на онлайн банковите транзакции, предпазвайки клиентите от потенциални заплахи.
Извън академичните среди Караолис демонстрира забележителна отдаденост към спорта. С 11-годишен опит като състезател по водна топка в „Славия” и интерес към футбол, баскетбол и волейбол, той доказва, че умът и тялото могат да работят в перфектен синхрон.
Участието му в „Игри на волята” бележи нов етап в живота на Никола. Въпреки силното си представяне, една фатална грешка в решаващ момент на състезанието показва, че дори и най-добрите могат да се подхлъзнат под напрежението на прожекторите. След приключването на шоуто Караолис не губи време и основава собствена школа по математика за деца и юноши от 1-ви до 12-и клас.
„Като млад специалист, наскоро завършил своето образование, лесно се свързвам с учениците и разбирам техните нужди и предизвикателства. Вярвам, че математиката може да бъде разбираема и интересна за всеки, и с удоволствие помагам на децата да развиват своите умения и увереност в тази област“, казва Никола, който вече е излязъл от депресивната дупка, в която е бил няколко месеца след отпадането от „Игрите“.