Сашо Везенков попиля „Реал” Мадрид

Топ
09:30 - 09 Октомври 2021
2600

Българският национал Александър Везенков изригна и изведе "Олимпиакос" до победа със 74:68 над "Реал" (Мадрид) в Евролигата. Везенков записа „дабъл-дабъл“ - 16 точки и 10 борби като престоя на паркета малко над 30 минути, като беше най-резултатен за своя отбор.

Тайлър Дорси добави 12 точки за победителите, а Костас Папаниколау завърши с 9 точки. За Реал най-резултатен беше Найджъл Уилямс-Гос с 16 точки. Още 15 добави Валтер Таварес.

Гръцкият гранд бе напът да загуби след двуцифрена преднина в края на мача, тъй като мадридчани успяха да стопят разликата на само три точки при 71:68 в последната минута от двубоя.

В най-важното нападение на "Олимпиакос" Везенков обаче пое отговорността и подсигури крайния успех на своя тим със страхотен пробив към коша, донесъл аванс от пет точки срещу 10-кратните носители на трофея от Евролигата.

След това "Реал" не успя да скъси дефицита си заради два поредни пропуска на Валтер Таварес, а Костас Слукас оформи крайното 74:68 в полза на гърците.