Шампионът стартира с победа

Златните рицари отвяха Сиатъл Кракен

11:00 - 11 Октомври 2023
1542

Шампионът Вегас Голдън Найтс започна новия сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) с категорична победа с 4:1 срещу Сиатъл Кракен като домакин.

Вегас отбеляза три попадения срещу Кракен още на старта на мача. Чандлър Стивънсън и Жонатан Маршесо се разписаха в първата третина, а Иван Барбашев бе точен в началото на втората част.

Джаред Маккан върна една шайба за гостите от Сиатъл след третия гол, но в самия край Джак Айкъл се разписа на празна мрежа за крайното 4:1.

Вратарят Ейдън Хил завърши с 22 спасявания за Вегас, включително 10/10 при числено предимство за Сиатъл. Филип Грубауер пък отрази 21 шайби за Кракен.

Ник Пол вкара втория си гол в средата на последната третина и Тампа Бей Лайтнинг надви с 5:3 Нешвил Предейтърс.

Никита Кучеров, Пол и Брендън Хагел от наказателен удар вкараха за Тампа, а Райън О'Райли, Юси Парсинен и Томаш Новак бяха точни за Нешвил за изравняването в резултата в последната третина.

Пол наниза втората си шайба от пауърплей след асистенция на Михаил Сергачов след 10:52 минути в последната третина, а Кучеров довърши гостите на празна мрежа.

Чикаго Блекхоукс направи обрат от два гола пасив и надви с 4:2 Питсбърг Пенгуинс на старта на редовния сезон.

Брайън Ръст и Сидни Кросби вкараха за Пенс в началото, а Райън Донато намали изоставането на гостите в края на втората третина. Коул Гътман изравни след десет минути игра в последната част, а Джейсън Дикинсън бе точен за 3:2 с победния гол.

Ник Фолино отбеляза последното попадение за Чикаго на празна мрежа.