Сити удари Реал насред Мадрид след обрат

Серхио Рамос получи червен картон при загубата от англичаните на "Бернабеу"

11:44 - 27 Февруари 2020
2335

С късни голове Манчестър Сити спечели с 2:1 в гостуването си на Реал Мадрид в първи 1/8-финал от Шампионската лига. Гражданите осъществиха пълен обрат над 13-кратния европейски клубен шампион и по този начин направиха голяма крачка към класиране на 1/4-финалите, въпреки че УЕФА извади от турнира шампиона на Англия за следващите 2 сезона заради нарушаване на финансовия феърплей.

Иско даде преднина на Реал в 60-ата минута, но Жезус изравни в 78-ата преди Кевин де Бройне да направи обрата на манчестърци пълен в 83-ата.

В 86-ата минута Серхио Рамос беше изгонен с директен червен картон, след като повали Жезус, който излизаше сам срещу Куртоа. Така испанският национал ще пропусне реванша на "Етихад", след като беше отстранен за четвърти път в своята кариера в мач от Шампионската лига.