Словакия остави САЩ извън медалите в хокея на лед

Руснаците преодоляха Дания и също са на полуфинал в Пекин

13:10 - 16 Февруари 2022
2323

Отборите на Словакия и Руския олимпийски комитет се класираха на полуфиналите в хокейния турнир при мъжете от Пекин 2022.

Словаците се наложиха с 3:2 след наказателни удари Съединените щати. 46 секунди преди края на двубоя американците водеха с 2:1, когато Марек Хривик успя да изравни резултата.

В продължението нямаше нови попадение и се стигна до наказателни удари. Словашкият вратар Патрик Рибар беше безупречен при тях и не допусна гол при петте изпълнения на САЩ.

Победната шайба дойде при четвъртото изпълнение на европейците, когато се разписа Петер Чехларик.

В другия четвъртфинал руските хокеисти победиха с 3:1 тима на Дания. Шипачов, Нестеров и Войнов вкараха по един гол във всяка третина. За скандинавците Нилсен изравни за 1:1 в началото на втория период.

Останалите два четвъртфинала са Швеция – Канада (от който се определя съперника на Словакия) и Финландия – Швейцария.