Топ 5 на тийнейджърските мании

Нещо за четене
17:30 - 10 Април 2020
7465
Топ 5 на тийнейджърските мании

В днешно време тийнейджърите имат голям избор от развлечения. Всеки има различни предпочитания за музика, стил на обличане, хобита. Ето кои са най-разпространените мании сред тийнейджърите. Чрез допитване до 30 ученици на възраст между 13 и 16 години Lupa.bg направи своеобразна класация Топ 5 на тийнейджърските мании.

1. Корейският поп (К-поп)

През лятото на 2019-та доста момичета, а и немалко момчета луднаха по този жанр. Групи от млади корейци, които са само на по 20-25 години, събират милиони гледания в YouTube и други известни онлайн платформи. Малки и големи започват да „стриймват” при излизането на всяка нова песен, а иначе казано - започват да гледат видеата по сто, двеста, триста, а някои даже и по хиляда пъти, само за да подкрепят своите идоли. Разбира се, няма как да пропуснем ученето на всеки нов танц, събиранията по градинки, подлези и всякакви публични места, на които може да се види как с часове децата седят и учат различни движения от видеата.


2. Пиърсингите

Като говорим за пиърсинги, нямаме предвид фрапантни случаи, когато децата се връщат един ден вкъщи и шокират родителите си с обеца на пъпа или езика. В случая става дума за т.нар. лоуб (lobe), което е най-разпространеният вид пиърсинг и той е нормалната обеца, която се поставя на меката част на ухото и е най-предпочитан и от ранна детска възраст. Вторият най-често срещан вид при тийнейджърите е флеш (flesh), който представлява вид разширяване на дупката на ухото с доста по-големи размери от нормалното. Колко по-големи си е изцяло индивидуално решение. Следващият и най-често срещан напоследък, е хеликс (helix). Поставя се в горната външна част на ухото. На последно място, но не и по важност, идва индъстриал (industrial). Той представлява бърбел, който свързва две дупки на ухото, затова е и най-болезненият от трите. Най-лесно може да се направи в студио за татуси, там е най-сигурно. Седи много красиво, затова повечето тийнейджъри се осмеляват да си направят, въпреки голямата болка.


3. Татусите

Много тийнейджъри си правят татуировки още на по 13-14 години. Естествено, има ги и случаите, в които години по-късно ще съжаляват за това, но пък оставят хубави спомени. Всички сме чували израза: „Мисли, когато си правиш татуировка, трябва да има смисъл, защото това остава на кожата ти за цял живот.” Е да, ама не. Всеки може да си направи каквото си поиска, той си носи отговорността после. Но понякога най-спонтанните решения, като например - да си направиш някакъв глупав малък надпис, в някои случаи и не толкова малък, или някаква малка незначима рисунка, след време ще усетиш как си се чувствал свободен бунтар, дори за малко, защото си направил нещо, което вашите със сигурност не биха ти позволили на този етап и ще се усмихваш. Не са изключения и случаите, в които татусите са наистина значими, имат някаква символика и са направени с цел, но каква е тя, ще си остане само между твоето младо аз, татуиста и иглата.


4. Селфитата

Тази тема е ясна, тя не е само при тийнейджърите, но това ги вълнува най-много днес. Те си задават въпроси от рода: Дали ще изглеждам добре на тази снимка? От колко време не съм качвал/а в Инстаграм! Този ефект става ли за стори? Дали снимката ще събере достатъчно лайкове, а дали пък ще загубя последователи? Duckface-ът все още го има, нали не сте го забравили?


5. TikTok

Навярно на някои от вас това име не говори нищо, но за по-голямата част от младата аудитория това е една от най-използваните социални медии в момента, наред с Инстаграм. В това приложение се правят видеа с различни sound-ове, като повечето от тях са измислени танци на някои от най-новите песни в чужбина. Вече повече от половината тийнейджъри печелят по хиляди долари, а някои даже и по милиони само от качване на някакви си видеа. Можете ли да повярвате? TikTok е главно за забавление, но не и за повечето млади американски потребители, като Чарли Ди Амелио. Тя е една от най-известните тиктокъри в приложението с над 40 милиона последователи, печелеща над 80 000 долара на месец, а е само на 15 години.

Автор на публикацията: Катя Ивова