В Токио: Наоми Осака отпадна рано на домашна сцена

11:11 - 27 Юли 2021
1737

Представителката на домакините Наоми Осака изненадващо отпадна още в третия кръг на олимпийския турнир в Токио. Тя загуби с 0:2 сета (1:6, 4:6) от чехкинята Маркета Вондрушова.

От самото начало световната номер 2 не приличаше на себе си и Вондрушова съумя да се възползва по най-добрия начин. След като първия сет продължи 24 мача, втората част бе малко по-оспорвана, но в крайна сметка Осака се сбогува с Игрите.

Мачът продължи общо 70 минути, а японката спечели едва 32% от разиграванията. Съперничка на Вондрушова на четвъртфиналите ще бъде победителката от двойката Паула Бадоса (Испания) - Надя Подорска (Аржентина).

В други два мача при жените Гарбине Мугуруса се справи с 2:0 (6:4, 6:1) срещу Алисън Ван Уйтванк, докато Павлюченкова срази Сара Сорибес Тормо с 2:0 (6:1, 6:3).

При мъжете Стефанов Циципас се класира за следващия кръг на турнира. Гръцкият тенисист победи с 2:0 сета (6:3, 6:4) американеца Франсис Тиафо. В следващия кръг поставеният под номер 3 ще има за съперник победителя от мача Юго Умбер (Франция) - Миомир Кечманович (Сърбия).