Вътрешният министър: МВР работи като добре смазана машина срещу купения вот

Политика
10:58 - 16 Февруари 2023
1064
Вътрешният министър: МВР работи като добре смазана машина срещу купения вот

Много рядко полицията си позволява да посегне на някого, без да е провокирана или без да е нападнат полицай. Обикновено, полицаят отвръща, когато е нападнат. А хората трябва да знаят, че полицаите не са подходящ на нападение, защото напоследък това усещане се загуби. Това заяви вътрешният министър Иван Демерджиев пред медии в Бургас.

"Всеки полицай, който си позволи противообществени прояви, най-често бива задържан от колегите си. Случаите на зачестяват. Те трябва да се следят внимателно, защото понякога има много важни нюанси, които се спестяват при поднасяне на случая", добави той.

По думите му такъв е бил случаят в Плевен.

"Там, след като се изгледат внимателно камерите, се вижда, че момчето съвсем не е подходило безобидно към ситуацията. До голяма степен е провокирало ситуацията. Проверката продължава, на финала съм", каза Демерджиев.

Организацията за изборите

„След няколко проведени избори МВР има много добър установен механизъм за действие и противодействие на купения вот. Работи като смазана машина, но тук ще добавим малко повече енергия заради връщането на хартиената бюлетина“, заяви Демерджиев.

Той допълни, че се очаква по-голяма активност от хората, които биха желали да манипулират вота с различни престъпни практики.

„Сигурен съм, че обезпечим безопасността на вота и този път“, каза той.

Демерджиев заяви, че по изключение се очакват рокади в дирекциите по места преди избори там, където „са сигурни, че се налага такава интервенция преди изборите“.