Заместник-шефът на полицията в Бургас се връща в затвора

Политика
13:53 - 19 Юни 2026
1730
Заместник-шефът на полицията в Бургас се връща в затвора

Досегашният зам.-директор на Областната дирекция на МВР в Бургас комисар Денислав Киров е освободен, съобщава Флагман.бг, позовавайки се на източници в системата. Киров бе назначен на поста по време на служебното правителство и точно месец преди извънредния парламентарен вот – през март.

Дотогава той работеше към ГДНП в звеното, отговарящо за лишените от свобода в затвора в Бургас. По информация на медията той се връща на старото си работно място.

Изненадващо е, че освобождаването на Денислав Киров се случва на този етап, поне докато директор е ст. комисар Николай Ненков. За никого не е тайна, че двамата са стари познати - съграждани от Търговище, били съкурсанти в Академията на МВР, нещо повече - делили са една стая в общежитието като студенти, казаха техни близки.

Засега не е ясно кой ще поеме поста на Денислав Киров, тъй като се очакват и по-сериозни размествания в системата, довериха източниците. 

„Ще се случат още промени, но все още сме в неведение - къде и кога - не знаем. Всеки мълчи и се ослушва“, каза източник от Министерството на вътрешните работи.

В интервю вътрешният министър Иван Демерджиев без да посочва конкретни имена, каза, че ръководните кадри в системата на МВР назначени от служебното правителство са свършили чудесна работа по време на изборите, но сега бил нужен съвсем различен подход и щяло да има промени, каза той без да анонсира конкретни планове.