Затварят парка на Военна академия
Фестивалът „Sofia Lights“ ще покаже интересни арт инсталации от 1 до 22 март
Паркът на Военна академия „Г. С. Раковски“ ще бъде затворен за посетители от днес до 1 март заради монтиране на светлинни инсталации, които са част от фестивала „Sofia Lights“, съобщиха от Столична община.
Целта е да се гарантира безопасността на гражданите по време на разполагането и закрепването на монументалните фигури, които са включени в арт инсталацията.
Петото издание на фестивала „Sofia Lights“ ще се проведе от 1 до 22 март, а специален гост тази година е визуалният артист Аманда Парър. Творбите на Аманда Парър са гостували в повече от 300 града и са достигнали до милиони хора по света.
В парка ще бъдат разположени шест човешки фигури с монументален мащаб – „Човекът“ и пет скулптури от серията „Фантастична планета“, които в симбиоза с арт инсталациите „Частици“ и „Присъствие 2.0“ на студио EMPATIA, създават магична визуална среда, добавиха от пресцентъра.
Фестивалът е включен в Календара на културните събития на Столична община. В района на парка на Военна академия вчера започнаха и строително-монтажни дейности, като част от проекта за разширение на столичното метро по третата метролиния.