Ако изборите са в неделя : 8-партиен парламент с първа полигическа сила ГЕРБ-СДС
Втори са „ДПС-Ново начало“, следвани от „Възраждане“

В България би имало 8-партиен парламент, ако следващата неделя се проведат избори. Това показват данните от национално представително проучване на "Галъп интернешънъл", направено в периода 11-23 юли.
Според данните ГЕРБ-СДС остават на първото място с 25,7%. Втори са „ДПС-Ново начало“ със 17,6%.
Спрямо последното проучване от миналия месец "Възраждане" изместват ПП-ДБ от третото място. Разликата между тях е по-малко от процент.
Пета политическа сила се очертава БСП със 7,9%, а след тях е партия МЕЧ с 6,1%.
„Има такъв народ“ запазват мястото си с малко над 5% подкрепа. "Величие" също влиза в парламента с 4.1%, сочат данните от проучването.
Данните от допитването показват най-голямо доверие към президента Румен Радев – 38,7%, следван от вицепрезидента Илиана Йотова с 29%.
На трето място се подрежда премиерът Росен Желязков с малко над 27%. След него на четвърто място е лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, следван от Костадин Костадинов от "Възраждане" и Делян Пеевски с доверие от 16,5%.
Останалите политици, фигуриращи в изследването, имат под 15% доверие.