Благомир Коцев: Събитията показаха, че моментът за решителни действия е дошъл

Политика
21:45 - 31 Декември 2025
1023
Благомир Коцев: Събитията показаха, че моментът за решителни действия е дошъл

Събитията от последния месец показаха, че моментът за решителни действия е дошъл. Варненци казаха "не“ на този олигархичен модел на управление. "Не“ на погазването на демокрацията, "не" на овладяването на институциите.

Техният граждански инстинкт ги изкара по улиците и площадите в защита на справедливостта и честността. Това каза в обръщение към жителите на Варна кметът Благомир Коцев във Facebook.

"Мили варненци, поздравявам ви с настъпващата 2026-та година! Нека тя бъде обединяваща, но и преломна . За Варна и за българия", пожела кметът. 

"Варненци поискаха да живеят в една достойна България с главно "Б“, докато от екрана им се втълпяваше, че се задава държавата с голямо "Д“. Но Варна е будна, свободна, пъстра и космополитна, такава е и България. Като варненци и като българи ще започним изминаващата година като нашия исторически момент", изтъкна Коцев.

"Когато млади и стари, леви и десни, консервативни и либерални се обединиха в най-масовите протести в историята във всяко кътче на страната, за да погребат бандитското минало и да посрещнат гражданското бъдеше. През следващата година то ще зависи изцяло от нас", добави той.