Еквадор измъкна точка от Аржентина, Кайседо влезе резерва

Футбол
11:30 - 30 Март 2022
1713

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо влезе като резерва за Еквадор при домакинското равенство срещу Аржентина 1:1 в световна квалификация зона Южна Америка. Реално мачът нямаше значение и за двата отбора, които се бяха класирали за Мондиал 2022.

Лионел Меси започна титуляр за Аржентина и игра през всичките 90 минути.

Гостите поведоха в 24-ата минута, когато Хулиан Алварес. Той се ориентира най-добре в наказателното поле на противника, след като получи топката отляво. Първият шут на Алварес не бе успешен, но след това се нагласи отново и стреля във вратата на Еквадор за 0:1.

В 90-ата минута на двубоя реферът Клаус от Бразилия отсъди дузпа за Еквадор, която дойде за игра с ръка на Талифико в наказателното поле. Ситуацията бе дълго разглеждана, след като първоначално 11-метров удар не бе посочен.

Нападателят на Фенербахме Енер Валенсия застана зад бялата точка, стреля, вратарят първоначално спаси шута му, но топката се върна в него и той успя да изравни.

В същото време Перу взе важна победа с 2:0 над Парагвай и ще има шанс да играе плейоф за класирането на Мондиала.