Хари и Меган стават милиардери от корпоративни договори
Дейвид Бекъм и Гуинет Полтроу отдавна трупат пачки по същия начин от "Голдман Сакс" и "Джей Пи Морган"
Отлъчилият се от британската кралска фамилия принц Хари вече е провел пазарлък с банковия гигант "Голдман Сакс" с ясното намерение той и съпругата му Меган да спечелят милиарди от договори с най-големите корпорации, съобщи "Мирър“. Първите контакти с американската банкова институция са осъществени още през ноември миналата година, когато двойката обяви, че ще напуснe кралското семейство и задълженията си в него с идеята да е финансово независима, разкри източник от кралския двор.
Според пиар експерт двамата са способни да припечелят над един милиард паунда (над 1,1 милиарда евро) от договори с големи корпорации и в ролята си на лица на различни фирми. "Те ще печелят огромни богатства, или чрез речи или в ролята на посланици (на корпорации) – става дума за ръкостискания за един милиард паунда“, отсече пиар експертът Марк Борковски.
Сред знаменитостите, които изнасят речи на корпоративни събирания на "Голдман Сакс" са бившият футболист Дейвид Бекъм и актрисата Гуинет Полтроу. Американската банка не плаща директни хонорари на своите гостуващи оратори, но, според запознати, участието им гарантира сочни бъдещи проекти.
Миналата седмица Хари дебютира като оратор в Маями на сбирка, спонсорирана от друга гигантска банкова институция "Джей Пи Морган", там той разказа за 7-годишната терапия, през която преминал, за да преодолее шока от смъртта на майка си лейди Даяна. Експерти изчислиха, че за това участие принцът и съпругата му вероятно са заработили над един милион долара.
Флиртът на отцепниците с големите корпорации вече започва да тревожи кралското семейство, което се опасява, че Хари и Меган ще оцапат кралската марка.
Банката, с която принцът води преговори – "Голдман Сакс", е печално известна с изплатената от нея през 2008 г. неустойка от 5 милиарда долара за ролята си в световната финансова криза от 2008 г. Тя бе обвинена, че заедно с "Джей Пи Морган" са товарили с дългове хиляди собственици на имоти с убийствени ипотеки, като същевременно са прибирали десетки милиарди долари приходи на година.