И производителят на чипове "Интел" напуска Русия
Още не е ясно какво ще се случи с 1200-те служители на фирмата в РФ

Американският производител на чипове е поредната западна компания, която спира бизнеса си в Русия.
Това обявиха от компанията, като така се присъединиха към многото международни корпорации, които напуснаха страната след началото на войната в Украйна
Още през март компанията преустанови доставките за клиенти в Русия и Беларус и заяви, че е приложила мерки за непрекъснатост на дейността, за да сведе до минимум смущенията в глобалните си операции.
"Intel продължава да се присъединява към световната общност, която осъжда войната на Русия срещу Украйна и призовава за бързо завръщане към мира", съобщиха от компанията в изявление, цитирано от Reuters.
Все още не е ясно какво ще се случи с 1200-те служители на фирмата в Русия. Най-вероятно на някои от тях ще бъде предложено да се преместят извън граница и да продължат да работят.