Канада е на Световно първенство след 36 години!

Хосе Кордоба и Панама са аут от надпреварата в Катар

08:57 - 28 Март 2022
1716

Националният отбор на Канада се класира за Световното първенство в Катар през зимата, като по този начин се превърна в първия отбор от зона КОНКАКАФ, гарантирал си място на турнира. Това ще е първо участие на отбора на Мондиал от 1986 година насам.

Канадците победиха Ямайка с 4:0 и по този начин събраха 28 точки на второто място. Почти всичко в тази квалификационна група е ясно. Най-вероятно САЩ и Мексико ще се класират директно след изиграването на последния кръг, а на четвъртото място ще остане Коста Рика, като по този начин ще играе бараж.

САЩ няма да се класира директно, единствено ако загуби с поне 6 гола разлика визитата си на Коста Рика. Мексико пък е домакин на Салвадор. „Янките“ са с 25 точки, колкото имат и „ацтеките“. С 3 по-малко са „лос тикос“.

Билет за Катар няма да получи Панама, където играе защитникът на Левски Хосе Кордоба. Панамците загубиха тежко с 1:5 гостуването си на САЩ и по този начин останаха на 4 точки за четвъртия Коста Рика.