Реал изравни негативен рекорд от загуби

Футболистите на Зинедин Зидан регистрираха 18-то поражение през сезона

15:48 - 19 Май 2019
1656

Отборът на Реал (Мадрид) загуби с 0:2 от Бетис на своя стадион „Сантиаго Бернабеу“ в последната си среща от сезона в първенството на Испания по футбол. Така футболистите на Зинедин Зидан регистрираха 18-а загуба през сезона в 57 срещи във всички турнири, с което изравняват свое негативно постижение от сезони 1984/85 и 1995/96 г., когато също посрещат края с толкова поражения, но в по-малък брой мачове.

Карим Бензема удари греда през първото полувреме при 0:0. През втората част обаче гостите, които бяха по-силният отбор на терена стигнаха до успеха чрез Лорен 61-ата минута и бившият играч на Реал Хесе Родригес 15 минути преди края.

Реал финишира на трета позиция в Ла Лига, но рискува да завърши на рекордните 21 точки зад Барселона, ако по-късно днес шампионите победят Ейбар. Бетис остана на десета позиция с 50 т.