За празниците: Северното Черноморие се напълни с туристи

Северните морски курорти от години са предпочитани от румънците за уикенд почивки

Общество
13:01 - 19 Април 2025
3315
За празниците: Северното Черноморие се напълни с туристи

За великденските празници Северното Черноморие се напълни с туристи от Румъния.

Във всички хотели, които отвориха врати за дните около Великден, основните туристи са румънци, българите са много по-малко.

Северното Черноморие от години е предпочитано от румънците не само за лятна ваканция, но и за уикенд почивки.

Тази година обаче приемането и на двете държави в Шенген също е фактор, тъй като по думите им пътуването е много по-бързо и комфортно.
Кристина е в Албена със семейството си. Идват от Букурещ и е доволна от присъединяването на двете държави към Шенген.

„Живея в Констанца от много време. Много, много добре пътувахме. Все едно отиваме до Букурещ или до друг град в Румъния“, казва пред Би Ти Ви Люминица Махаела Кришо от Констанца.

Деян и Мария пък живеят в София.

"Пътувахме с мотор и с кола, аз с мотора, тя с кола. Отне ни може би около 5,5 часа, 6. Като цяло доста добре пътувахме. Пътят до Търговище е добър, след Търговище е малко в лошо състояние, но като цяло това е нещо, което сме приели и не ни спира да дойдем до любимо място“, разказва Деян Христов.

И ако пътуването за румънците е приятно, а за българите не толкова, то условията, които предлагат хотелите по Северното Черноморие са водещи.

Снимка: visitvarna.bg