Жорди Кайседо вкара, Еквадор се класира за Мондиал 2022, въпреки загубата

Футбол
11:28 - 25 Март 2022
1347

Нападателят на ЦСКА Жорди Кайседо вкара гол при загубата на Еквадор с 1:3 като гост на Парагвай в световните квалификации от зона Южна Америка. Въпреки поражението „трикольорите“ се класираха за Световното първенство в Катар.

Парагвай поведе още в 10-ата минута с гол на Роберт Моралес.

Инкапие си отбеляза автогол в шестата минута на добавеното време на първата част и по този начин парагвайците удвоиха своята преднина.

Мигел Алмирон в 54-ата минута отбеляза третото попадение във вратата на Еквадор.

Жорди Кайседо се появи в игра в 76-ата минута на мястото на Анхел Меня.

Нападателят на ЦСКА реализира отсъдената дузпа в полза на Еквадор в 85-ата минута.

Парагвай завърши мача с човек по-малко, след като Блас Риверос бе изгонен за втори жълт картон в 88-ата минута.

Еквадор спечели квота за Мондиал 2022, след като кръг преди световните квалификации в зона Южна Америка заема трето място с 25 точки. Перу и Чили също загубиха своите мачове, от което се облагодетелстваха „трикольорите“.