Автоинструктор пред Lupa.bg: Убиецът на Милен Цветков е дал газ вместо спирачка
"Най-вероятно убиецът на Милен Цветков Кристиан Николов е дал газ по време на инцидента, вместо да натисне спирачката. Възможно е да се е загледал в мобилен телефон. Не е видял нито светофара, нито колите". Това предположи пред Lupa.bg Йонко Иванов, председател на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка.
„Интересно е, защо когато колата на Милен Цветков е застанала за десен завой, отива в лявата част на кръстовището. Интересно е също защо ударът е вдясно, а цялата лява част е клекнала. Техническата експертиза ще даде отговори на тези въпроси. Двадесет минути никой не се обажда на Бърза помощ. Първото нещо, което трябва да се направи при ПТП, е да се обезопаси обстановката за следващ такъв инцидент. След това веднага се викат спешните медици”, обясни експертът.
Той пита защо НАП и държавата не се интересува от произхода на скъпите коли и посъветва да се проследи откъде са средствата за тях и кой ги управлява. „Виждаме всеки ден, че в тях седят 25-годишни момчета с мускули, които пукат под фланелките им. Кой им позволява да карат тези автомобили? НАП щеше да напълни хазната от скъпите автомобили с неясен произход и безработните да получат помощи от тях”, посочи Йонко Иванов.
„В момента, когато сме под карантина, се събират някъде младежи. Всеки ден ги виждаме по улиците с бутилки. Не обучаваме тези млади хора, защото сме под епидемия, но те са по улиците и се веселят”, обърна внимание специалистът.
Той съобщи пред Lupa.bg, че автоинструкторите се готвят за протест заради забраната да провеждат курсове. „Всеки месец сме на минус с по 5 000 лева. Заплати плащаме, плащаме на паркинги, на полигони. Плащаме наеми на учебните центрове, гражданската отговорност, винетки... Росен Желязков изобщо не се интересува от нашето положение. Оборудвани сме с химически костюми, кабинетите ни са с по 25 квадрата, 5 човека могат да провеждат обучение в тях. Младите вместо да обикалят по улиците да дойдат да се обучават”, призова автоинструкторът.
„Не искаме да тежим на държавата, а да работим, за да си платим разходите. Освен това хората, които са прекъснали обучението си, идват да си искат парите. Настояваме от 1 май да се разреши провеждането на теоретичните изпити. Когато има бели стаи и в тях се изпитват по 8 човека, и няма контакт между тях, защо не се провеждат изпити по теория?! Премиерът не е забранил на никого да работи, транспортното министерство обаче е решило да спре обучението. Във фризьорски салон може да се работи лице в лице, а при нас не може да се работи на 4 м. Да не говорим, че ни няма в абсолютно никаква схема за подпомагане”, каза още Йонко Иванов.